Sperm Testi

Sperm Yıkama ve Aşılama

Sperm yıkama aşılama tedavisi için merkezimizde özel sperm verme odasında erkek eş tarafından sperm mastürbasyon ile verilir. Laboratuvarımızda gradient ve ya swim up adı verilen sperm yıkama yöntemi le sperm yıkama işlemi yapılmaktadır. Sperm yıkama işleminde uzman laboratuvar doktorumuz gözetiminde laboratuvar teknikerlerimiz tarafından sperm özel işlemlere tabi tutularak sperm dışındaki tüm salgılardan temizlenmesi sağlanır. Sperm yıkama için yapılan işlemler ortalama 2- 3 saat içerisinde tamamlanır.


Sperm yıkama öncesinde 2 ila 3 günlük cinsel perhiz uygulanması önerilmektedir. Sperm yıkama işleminde sperm içerisinde olabilecek bakterilerden ve birçok maddeden temizlenmiş olur. Sperm içerisinde ki ileri hızlı hareketli ve yapısal olarak düzgün olanları daha küçük bir volümde toplanmış olur. Sperm yıkama işleminden geçen spermin rahim de bulunan yumurtayı dölleme kabiliyetini arttırır. Yıkanma işleminden geçen sperm özel enjektörlerine çekilerek belli bir ısıda kalmasını sağlayan termoslarla yanında kanül ve sperm yıkama raporu verilerek aşılamayı gerçekleştirecek Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanına ulaştırılır.


Sperm Yıkama İşlemi İçin Doktorunuzla görüştükten sonra merkezimizden randevu alabilirsiniz. Sperm Yıkama işlemi merkezimizde her gün yapılmaktadır.
Benzer Aramalar